X

نقش ورق استیل در جلوگیری از ترکیبات کربنی

02135089 شماره تماس
نیکل راه حلی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا
به طور کلی آلیاژهای دارای مقادیر نیکل از نظر سلامت زیست محیطی مناسب هستند. این آلیاژها با حذف کربن کمک شایانی به حذف ترکیبات کربنی کرده اند.
گروه فلز
گروه فلز

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه ای ها خرید کنید تلفن: 35089-021


با توجه به رشد جمعیت و افزایش سرانه مصرف انرژی، تقاضای جهانی انرژی در حال افزایش می باشد. افزایش مصرف انرژی، منجر به افزایش جهانی انتشار کربن خواهد شد. با این حال، اگر بخواهیم اهداف تعیین شده در خصوص کم کردن تغییرات آب و هوایی تحقق پیدا کنند، تلاش برای کاهش نشر گازهای گلخانه ای امری ضروری است. به همین منظور، چندین تکنولوژی برای حل این موضوع در حال بررسی می باشد. به عنوان نمونه، تجهیزات به دام انداختن و نگهداری کربن، انرژی های کم کربن مانند انرژی بادی، خورشید، هیدروالکتریک و یا حتی ترکیبی از تمام این تکنولوژی ها. هر سه تکنولوژی ذکر شده باعث کاهش 80 تا 90 درصدی گازهای گلخانه ای می شوند.

ورق استیل

هر روشی که انتخاب شود، صرفنظر از تکنولوژی مورد اجرا، به علت ترکیبی از خواص استحکام و مقاومت در برابر خوردگی، استفاده از آلیاژ های حاوی نیکل (مخصوصاٌ ورق استیل) در هر یک از این محیط ها، نقشی کلیدی ایفا خواهند کرد. ورق استیل و آلیاژهای پایه نیکل نقش مهمی در تولید انرژی های تجدید پذیر ایفا می کنند. تولید انرژی پاک با کمک این آلیاژ، بخشی از تلاش های صورت گرفته برای مقابله با گرم شدن زمین است. فرآیند احیاء کربن یا CCS، کربن را جذب کرده و بعد از تثبیت، به شکلی که ضرر نداشته باشد، وارد محیط می کند.

عملیات تثبیت کربن در اتمسفر فشار بالا، با میزان خورندگی بالا و درجه حرارت زیاد اتفاق می افتد که بهترین راه حل برای آن استفاده از آلیاژ های پایه نیکل، ورق استیل مشبک 309 و ورق استیل 310 می باشد. نیکل با توجه به خصوصیات منحصر به فردی که دارد بهترین گزینه برای تأمین انرژی های مورد نیاز آینده می باشد. البته این افزایش تقاضا در خصوص نیکل قطعاً منجر به افزایش انرژی اضافی برای استخراج و خالص سازی سنگ معدن نیکل می باشد. همچنین با توجه به کمبود منابع نیکل، در عین حال خاصیت بازیافت این فلز، نگرانی در خصوص دسترسی به آن در نسل های آینده تقریباً از بین رفته است. عملیات بازیافت این امکان را فراهم می کند تا سرمایه گذاری در زمینه انرژی های مورد استفاده در تولید ورق استیل و آلیاژ های پایه نیکل بهبود یابد. انتظار می رود مقدار تقاضای نیکل تا سال 2050 بالغ بر 250 درصد افزایش پیدا کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید