X

استفاده از ورق استیل در زیباسازی ساختمان

02135089 شماره تماس
اهمیت انتخاب مواد در معماری
کاربرد استنلس استیل در ساختمان سازی و به خصوص دکوراسیون از چند نظر حائز اهمیت است. یکی از این موارد زیبایی منحصر به فرد استیل و دیگری دوام بالای این آلیاژ است.
گروه فلز
گروه فلز

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه‌ای‌ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

ورق استیل

ساختمان کرایسلر

ارتفاع: 319 متر

سقف از جنس ورق استیل 302

تکمیل شده در سال 1930

 

ورق استیل، آلیاژی عالی برای استفاده در معماری می باشد. البته این امر مستلزم این است که در هر کاربرد خاص، گرید مناسبی را انتخاب کنیم. به عنوان نمونه، ساختمان کرایسلر نام یکی از بلندترین ساختمان های جهان و از نمادهای شهر نیویورک می باشد که از این قاعده مستثنی نبوده و استفاده از ورق استیل در معماری و ساخت و ساز آن را شاهد هستیم. این ساختمان 319 متر ارتفاع دارد و تا پیش از ساخته شدن ساختمان امپایر استیت، بلندترین ساختمان جهان بود.

ساختمان کرایسلر 77 طبقه ی تجاری داشته و در محله منهتن در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این ساختمان توسط ویلیام ون آلن و با سفارش صاحب شرکت خودروسازی کرایسلر طراحی و در دهه 1930 میلادی به بهره برداری رسید.

البته اولین ساختمانی که کاملاً با ورق استیل پوشیده شده، ساختمانی دیگر در نیویورک به نام Socony-Mobil می باشد. این ساختمان، ساختمانی اداری بود که در عرض سال های 1954 تا 1956 میلادی طراحی، ساخته و تکمیل شد. ارتفاع آن 174 متر بود و مبلغی بالغ بر 45 میلیون دلار هزینه ساخت آن شده است. هر دو ساختمان با نوعی از استنلس استیل که امروزه 302 می نامیم، ساخته شدند و در طول چندین دهه، امتحان خود را از لحاظ مقاومت در برابر خوردگی پس دادند.

بعد از ساخت این دو ساختمان، با توجه به پیشرفت های زیاد در معماری و ساخت و ساز، ورق استیل الهام بخش بسیاری از معماران و سازندگان قرار گرفت. که مهم ترین علت آن، بی حد و مرز بودن و تطبیق پذیری این آلیاژ تحت هر شرایطی می باشد.

 

ورق استیل

ساختمان Socony-Mobil

ارتفاع: 174 متر

تماماً از استنلس استیل 302

تکمیل شده در سال 1956امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید