X

استنلس استیل و محیط زیست

02135089 شماره تماس
استنلس استیل، آلیاژی سبز
ورق استیل بعنوان یک آلیاژ سبز شناخته می شود. این اصطلاح بدلیل قابلیت بازیافت صد در صدی استنلس استیل است.برای سلامتی انسان خطرساز نبوده و سازگار با محیط زیست و بدن انسان است.
گروه فلز
گروه فلز

استنلس استیل آلیاژی سبز

استنلس استیل آلیاژی سبز
03/09/2022

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف.با حرفه ای ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

فهرست موضوعات


 

 

ورق استیل

 

قابلیت بازیافت صد درصدی، حداقل انتشار گازهای گلخانه ای، طول عمر طولانی و حداقل هزینه های نگهداری، از جمله ویژگی هایی است که به اعتبار ورق استیل به عنوان آلیاژی سبز و دوستدار محیط زیست کمک می کند.

ما در عصری زندگی می کنیم که نیاز به وجود منابع انرژی پایدار یک ضرورت است. با وجود اینکه عمده ی صنایع در جهان هنوز از سوخت های فسیلی برای تأمین انرژی مورد نیاز خود استفاده می کنند، اخیراً موجی از تغییر در جهان ایجاد شده که توجه مردم را بیشتر به مواد و تکنیک های تولیدی که حافظ محیط زیست هستند، جلب کرده است. البته تا جایی که به مواد و تجهیزات مرتبط است، آلیاژی که یک سر و گردن بالاتر از بقیه است، عبارتست از: ورق استیل.

از آنجا که کاربرد ورق استیل را در صنایع مرتبط با انواع تجهیزات شاهد هستم، بی تردید این گمان ایجاد می شود که استنلس استیل به ضرر محیط زیست عمل می کند و تاثیر منفی بر روی آن می گذارد. به عبارت دیگر، به حساب آوردن مفهوم ورق استیل به عنوان یک ماده سازگار با محیط زیست سخت است، در صورتی که می تواند نقش مهمی در تلاش های انسان برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی داشته باشد. شرکت هایی که به طور جدی به دنبال محافظت از محیط زیست هستند، بدون هیچگونه نگرانی می توانند از طیف وسیعی از تجهیزات استیل استفاده کنند.

دقیقاً چه چیزی باعث می شود ورق استیل انتخابی بهتر و یک آلیاژ سبز باشد؟ چرا کارفرمایان دوستدار محیط زیست و صاحبان کسب و کار به استنلس استیل نسبت به سایر مواد اعتماد بیشتری دارند؟ پاسخ به این سوالات به دلایل زیر می باشد.

ورق استیل 100 درصد قابل بازیافت است.

برخلاف باور عمومی، ورق استیل صد درصد قابل بازیافت است. در واقع نیمی از تجهیزات استنلس استیلِ موجود، از مواد بازیافتی تولید شده اند. یک قطعه ورق استیل می تواند بی نهایت بار بازیافت شود، بدون اینکه در خواص کلیدی آن، مثل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام آن کوچکترین تغییری ایجاد شود. لازم به ذکر است، با توجه به مغناطیسی بودن عمده گریدهای استنلس استیل (به استثنای آستنیتی)، جدا کردن آنها از مسیر بازیافت راحت تر می باشد.

حداقل نشر گاز های گلخانه ای توسط ورق استیل

گازهای گلخانه ای نامی آشنا برای اغلب ماست. اگر از ما بخواهند که نام یکی از این گازها را به زبان بیاوریم، این نام احتمالاً دی اکسید کربن خواهد بود. تقریباً همه کسانی که با اصطلاح گازهای گلخانه ای آشنا هستند، دی اکسید کربن را به عنوان معرف این گروه از گاز ها می شناسند. البته این دیدگاه اشتباه نیست، اما دی اکسید کربن تنها یکی از گاز های گلخانه ای است که انسان تولید می کند. گاز های گلخانه ای شامل دی اکسید کربن، دی نیتروژن اکسید (گاز خنده)، متان، بخار آب و ازت می باشند. وقتی ورق استیل در کنار مواد دیگر قرار می گیرد و انتشار گازهای گلخانه ای را با هم مقایسه می کنیم، نتیجه شگفت آور خواهد بود، به این ترتیب که اثر کربن در این آلیاژ، بسیار کمتر از مواد دیگر می باشد.

عمر طولانی ورق استیل و هزینه های پایین نگهداری

در اینکه ورق استیل یکی از بادوام ترین و پایدارترین آلیاژهای حال حاضر جهان است، شکی نیست و از آنجا که عمر ورق استیل می تواند تا چندین دهه طول بکشد، باعث شده مهر تاییدی بر سبز بودن این آلیاژ باشد. همچنین لازم به ذکر است که ورق استیل یکی از بهداشتی ترین مواد موجود در جهان است و نیاز به کمترین استفاده از مواد تمیز کننده دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید