X

استفاده از استنلس استیل در دکوراسیون

02135089 شماره تماس
استنلس استیل در صنعت مجسمه سازی
مجسمه های استنلس استیل از چند نظر در مقایسه با سایر مجسمه ها برتری دارند. مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون ، دوام بالا ، استحکام بالا و ... از ویژگی های بارز مجسمه های استیل هستند.
گروه فلز
گروه فلز

ورق استنلس استیل در مجسمه سازی

ورق استنلس استیل در مجسمه سازی
03/09/2022

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف.با حرفه ای ها خرید کنید تلفن: 35089-021

 

در طی قرون گذشته، مجسمه سازان در جستجوی موادی بودند که برای چندین نسل دوام داشته باشد، به همین دلیل در اوایل دهه 1930 میلادی وقتی در صنعت ساختمان از انواع ورق استیل سری 300 استفاده شد، این موضوع الهام بخش مجسمه سازان شد. ایسامو نوگوچی، آسوشیتدپرس را متقاعد کرد که در ساخت مجسمه و نماد خبرگذاری خود، به جای برنز، ورق استیل را جایگزین کند. این مجسمه که پنج روزنامه نگار را به تصویر کشیده، بالای ورودیِ شماره 50 برج راکفلر در سال 1940 نصب گردید. این مجسمه که تماماٌ از استنلس استیل است، به روش ریخته گری ساخته شد و با 6.7 متر ارتفاع، 5.2 متر عرض و وزنی حدوداً 8.2 تن، اولین مجسمه ساخته شده از این آلیاژ لقب گرفت.

 

ورق استیل

 

در سال 1947 دو مهندس به نام های ایرو سارینن و هانس کارل بندل، انقلابی در مفهوم مجسمه های عظیم ایجاد کردند. انقلابی که با طراحی این دو نفر شکل گرفت، در نمادی 192 متری به نام طاق دروازه (طاق قوسی) در سنت لوییس میزوری نمود پیدا کرد. این طاق که از ورق استیل 304 ساخته شد، نهایتاً در سال 1965 تکمیل گردید و همین امر باعث شد ورق استیل به عنوان آلیاژی برجسته در صنعت مجسمه سازی معروف شود. این طاق متشکل از 43000 تن ورق استیل بوده و رقمی معادل 13 میلیون دلار هزینه ساخت آن شده است.

از دیگر نمونه مجسمه های استیل، می توان به اثر گیلمور کلارک با نام کره جهان نما اشاره کرد. این کره که به عنوان نماد نمایشگاه جهانی نیویورک و طی سالهای 1964 و 1965 و با استفاده از ورق استیل 304 ساخته شد، نشان دهنده وابستگی متقابل در سطح جهان و دستاوردهای انسان در راستای کوچک شدن جهان و در عین حال رو به رشد بودن جهان هستی می باشد. این مجسمه با 43 متر ارتفاع و 370 تن وزن، در بسیاری از فیلم ها، سریال ها و ویدئو کلیپ ها به نمایش گذاشته شده است.

 

ورق استیل

 

در یکی از مهمترین نقاط دیدنی در هلسینکی فنلاند، بنای تاریخی سیبلوس قرار دارد که یادبودی است از آهنگسازی به همین نام. طراح و سازنده این اثر ایلا هیلتونن می باشد و از آن در سال 1967 رونمایی کرد. این مجسمه متشکل از 600 لوله استنلس استیل است که به شکل مواج به یکدیگر جوش داده شده اند و از جالب ترین ویژگی های آن می توان به بازتاب صدای پرندگان در آن اشاره کرد که موجب ایجاد نوایی طنین انداز می گردد. این مجسمه 10.5 متر طول، 6.5 متر عرض و 8.5 متر ارتفاع دارد و وزن خالص استنلس استیل به کار برده در آن، 27 تن می باشد.

 

ورق استیل

 

به همین ترتیب اگر به تاریخچه ی عملکرد ورق استیل در صنعت مجسمه سازی در بلند مدت نگاه کنیم، خواهیم دید که از لحاظ اقتصادی در تمامی مراحل فرآوری، ساخت و نگهداری، کاملاً به صرفه بوده و علاوه بر بعد اقتصادی، از نقطه نظر زیبایی و چشم نواز بودن نیز بارها خود را اثبات کرده و باعث شده به آلیاژی تبدیل شود که به بقیه مواد ترجیح داده شده و تصورات ذهنی مثبتی را بر ذهن سازندگان ایجاد کند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید