X

استفاده از ورق استیل نگیر در یخچال و فریزر صنعتی

02135089 شماره تماس
ورق استیل نگیر در ساخت یخچال فروشگاهی
آلیاژ مورد استفاده در ساخت یخچال های فروشگاهی، ورق استیل 304 با ضخامت 0.8 میلیمتر می باشد.
گروه فلز
گروه فلز

ورق استیل نگیر در ساخت یخچال های فروشگاهی

ورق استیل نگیر در ساخت یخچال های فروشگاهی
29/01/2022

قیمت ورق استیل؛ فروش انواع ورق استیل صنعتی و ورق استنلس استیل در آلیاژ و ضخامت های مختلف. با حرفه ای ها خرید کنید تلفن: 35089-021

فهرست موضوعات


مقدمه

یخچالِ فروشگاهی که تحت عنوان یخچال صنعتی نیز شناخته می شود، از جمله وسایلی است که در هر مارکت بزرگ و کوچکی که با مواد غذایی سروکار دارد، یافت می شود. این وسیله از نظر ابعاد، مدل، رنگ، برند و قیمت از تنوع فوق العاده گسترده ای برخوردار است، به طوری که صاحبان فروشگاه ها با در نظر گرفتن جوانب و زوایا، به تهیه یخچال مورد نیازشان اقدام می کنند.

ورق استیل نگیر در یخچال فروشگاهی

انواع

یخچال و فریزرهای فروشگاهی در انواع مختلفی تولید می شوند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
یخچال: ایستاده، ویترینی، شیشه خم
فریزر: ایستاده، خوابیده

کاربرد

در ادامه به کاربرد یخچال و فریزرهای فروشگاهی پرداخته خواهد شد:
یخچال ایستاده روباز با توجه به طراحی جذابی که دارد، از جمله ی پرکاربردترین یخچال های فروشگاهی می باشد. این وسیله در فروشگاه ها و مارکت ها، برای به نمایش گذاشتن مواد پروتئینی، میوه ها و سبزیجات بکار می رود. این یخچال ها با استفاده از لامپ های ال.ای.دی نورپردازی می شوند که باعث جلب توجه حداکثری محصولات درون آن می شود.
یخچال های ویترینی همانطور که از نامشان مشخص است، نقش ویترین را ایفا کرده و برودت هوای زیادی ندارند و به دو نوع کانتر گرم و کانتر سرد دسته بندی شده و محل مناسبی برای نگهداری مواد غذایی نیمه آماده و شیرینی ها می باشند.

ورق استیل 304 در یخچال صنعتی

یخچال شیشه خم در اندازه های بزرگ با صفحات شیشه ای خمیده و نورپردازی های زیبایی ساخته می شوند. محل کاربرد آنها عمدتاً در شیرینی فروشی هاست.
فریزرهای ایستاده در انواع تک درب، دو درب و سه درب تولید می شوند. عرض کم، آنها را به گزینه ای مناسب برای فضاهای کوچک تبدیل می کند. طبقات این یخچال ها محل مناسبی برای نگهداری انواع نوشیدنی ها می باشد.
فریزهای خوابیده که در دو مدل صندوقی و ویترینی تولید می شوند، محل مناسبی برای نگهداری بستنی محسوب می شوند. این فریزرها دارای عرض زیادی هستند و با توجه به برخورداری از درب شیشه ای در بالا، گزینه مناسبی برای نمایش محصولات می باشند.

مواد ساخت

ورق استیل نگیر در یخچال تجاری

ساختمان یخچال های فروشگاهی متشکل از یک لایه بدنه داخلی، یک لایه بدنه خارجی و درب می باشند. در ساخت بدنه ها معمولاً از استنلس استیل بهره گرفته می شود. آلیاژ مورد استفاده در این کاربرد ورق استیل 304 با ضخامت 0.8 میلیمتر می باشد. با اینکه این آلیاژ از سطوح پرداخت متنوعی برخوردار است، اما اکثر تولیدکنندگان ترجیح می دهند از سطح مات در ساخت یخچال های صنعتی خود استفاده کنند. ورق استیل مات زیبایی خاصی به محصولات تولید شده می بخشد و باعث می شود یخچال های فروشگاهی که در معرض دید عموم قرار دارند، بسیار چشم نواز به نظر برسند.
درب این یخچال ها نیز معمولاً با استفاده از شیشه ساخته می شود.

ویژگی ها

یخچال هایی که در ساخت آنها از ورق استیل 304 استفاده شده، از کیفیت و دوام بالایی برخوردارند. از آنجا که محیط یخچال به گونه ای است که با رطوبت، سرما و یخ سروکار دارد، بکارگیری مواد مقاوم به خوردگی بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل استنلس استیل انتخابی مطمئن برای این کار می باشد. همانطور که قبلاً هم اشاره شد، ورق استیل مات زیبایی منحصر به فردی به یخچال می بخشد و مشاهده مواد غذایی درون چنین وسیله ای، نظر مشتریان را بیشتر به خود جلب خواهد کرد. این فلز به راحتی دچار زنگ زدگی نمی شود و ظاهر خود را برای مدت های بسیار طولانی، همچون روز اول، حفظ می کند.
فولاد زنگ نزن از جمله آلیاژهایی است که تمام الزامات بهداشتی را برآورده می کند، به طوری که در صورت تماس با مواد غذایی، به راحتی تمیز و ضدعفونی می شود. این آلیاژ همچنین از نظر شیمیایی خنثی است و با مواد غذایی واکنش نمی دهد و طعم، بو و رنگ آنها را تغییر نمی دهد. به همین دلیل، استفاده از این آلیاژ در ساخت یخچال هایی که به طور مستقیم با مواد غذایی در تماسند (مثلاً یخچال نگهداری گوشت)، بسیار مناسب است.
هم چنین این یخچال ها با توجه به استحکام مکانیکی بالای استیل، در برابر تنش و ضربه های احتمالی نیز بسیار مقاوم اند.

قیمت

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی یخچال های فروشگاهی، قیمت ورق استیل 304 بکار رفته در آنها می باشد. هر یک از انواع این یخچال ها دارای ابعاد منحصر به فردی هستند و به میزان مشخصی استنلس استیل نیاز دارند. بنابراین، تولیدکنندگان با در نظر گرفتن این موضوع اقدام به قیمت گذاری محصولات خود می کنند. لازم به ذکر است که قیمت ورق استیل 304 به ازای هر یک کیلوگرم از این محصول ارائه می شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید